foobar2000.pl - polskie forum: foo_discogs - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Problemy i pytania związane z wtyczkami

Zasady działu "Problemy i pytania związane z wtyczkami"

• W tym dziale prowadzimy wyłącznie dyskusje na temat dostępnych już wtyczek.
  • Pamiętaj, aby przed założeniem nowego tematu sprawdzić czy podobne pytanie wcześniej już nie padło! Skorzystaj w tym celu z WYSZUKIWARKI oraz zajrzyj do działu F.A.Q. - Najczęsciej zadawane pytania.
  • Tematy w dziale "Problemy i pytania związane z wtyczkami" muszą wyglądać następująco, inaczej bedą kasowane lub zmieniane:

foo_nazwa_wtyczki

• (np.) foo_burninate
    • (np.) foo_run

Grupa Trzymająca Władzę
  • (4 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

foo_discogs

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Mexykanin Ikona

• ♫♪♫ foobar fan ♫♪♫
  • Ikona
  • Rejestracja 08-czerwiec 05

Napisano 27 listopad 2006 - 15:21

Nowa wtyczka wyszła. Jeszcze ciepła. Więcej na HA: klik
"Two things are infinite: the universe and human stupidity and I'm not sure about the universe." A.Einstein

Moje stare Foobary: pierwszy||drugi||trzeci||czwarty||piąty||szósty|Last.fm:Click
-2

• (4 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#61 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 10 październik 2009 - 14:03

Spróbuj ustawić tak:
Załączony plik  discogs.png (30,26 KB)
Ilość pobrań: 9
I pobrać tylko okładkę ręcznie (z menu kontekstowego).
0

#62 Użytkownik nie jest zalogowany   Cichu Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 05-listopad 09

Napisano 05 listopad 2009 - 01:26

Orientuje się ktoś może czy foo_discogs było dostępne do wersji 0.8.3 i jeśli tak to skąd mogę ściągnąć starą wersję? Jeśli nie jest to możliwe, to jakiego plugina do tagowania byście mi polecili? (koniecznie do starej wersji foobara, z nowej nie korzystam, jestem zbyt przyzwyczajony do foo_looksa i jego skórek). Mam plugina freedb ale większości albumów nie potrafi mi ściągnąć :(
Z góry dziękuję!
0

#63 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 05 listopad 2009 - 09:58

Zostaje więc tylko freedb. Wersja 0.8.3 nie jest już wspierana.

Porozglądaj się w dziale "Wasz foobar2000". Na pewno znajdziesz jakiś motyw, który zastąpi stare foo_looks i da możliwość zainstalowania nowszych wersji fb2k.
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#64 Użytkownik nie jest zalogowany   Cichu Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 05 listopad 2009 - 11:43

Niezupełnie, nie chodzi tu o wygląd samego foobara, tylko to, że cały program mieści mi się w małym pasku u góry ekranu Dołączona grafika
jedynie za pomocą kliknięcia w tytuł, rozwija mi się lista utworów - nie wyobrażam sobie wygodniejszego playera na chwilę obecną ;) Problem natomiast może leżeć w ustawieniach, ponieważ zauważyłem, że jest wiele plików .mp3 które we właściwościach mają tagi, jednak foobar wciąż je wykrywa jako unknown. Nie znam się na formatach tagów, ale skoro windows to widzi to czemu foobar nie??
0

#65 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 05 listopad 2009 - 12:36

Spróbuj wtyczki foo_title. O ile bez problemu da się zrobić coś jak na zrzucie ekranu powyżej, tak nie wiem jakie są możliwości dorobienia do tego rozwijanej listy utworów :(

A rodzajów tagów jest "cała masa" (ok, może nie aż tyle, ale do mp3 samego jest trochę, chociażby id3v1 i druga główna gałąź id3v2, z podwersjami 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 ). Najlepiej sprawdź programem mp3tag jakie masz wersje tagów. I jak już wspomniałem o tym programie - możesz go także użyć do pobierania informacji o albumach z różnych źródeł (freedb, amazon, discogs, etc) - może okaże się, że nie koniecznie musisz używać rozwiązania stricte dla foobara?
0

#66 Użytkownik nie jest zalogowany   Cichu Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 05 listopad 2009 - 13:33

Ok, dziękuję bardzo za pomoc, bawię się Mp3tagiem, narazie efekty są wymierne, parę tagów udało się przerobić ;) Dobrze wiedzieć, że są jeszcze fora na których można uzyskać szybką i rzetelną pomoc :)
Pozdrawiam!
0

#67 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 11 styczeń 2010 - 10:36

Nowa wersja
1.23
-----

- skompilowana z SDK 1.0, wymaga foobara2000 w wersji przynajmniej 1.0
- poprawka: losowo, wtyczka identyfikowała się jako sprawca błędów powodowanych przez inne wtyczki
- poprawka: "View album art page" i "View artist art page" nie działały z powodu zmiany adresu URL
- zmiana: domyślnie opcja "Match discogs track to local track on track length" jest wyłączona jako że czasami dostosowywała błędnie utwory
- dodano: tag "Artist Name Variation". Jest on zapisywany tylko wtedy gdy dla danego wydawnictwa podany jest tylko jeden artysta i gdy nazwa ta jest ANV (artist name variation, odmianą nazwy artysty). Opcja ta jest domyślnie wyłączona
- poprawka: opisy ścieżek typu "featuring", "remix", "vocals" nie były zapisywane w przypadku, gdy obecne były w ilości większej niż jedna
0

#68 Użytkownik nie jest zalogowany   majster Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-marzec 06

Napisano 24 styczeń 2010 - 12:53

W jaki sposób dać info o albumie (zaznaczone strzałką) do pliku tekstowego np. info.txt?
[IMG=http://img63.imageshack.us/img63/8108/discogs.jpg][/IMG]
0

#69 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 24 styczeń 2010 - 12:56

Się chyba nie da...
Niemniej nie jestem pewien, czy informacje te nie są pobierane i zapisywane w tagach tak czy siak?
0

#70 Użytkownik nie jest zalogowany   majster Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-marzec 06

Napisano 24 styczeń 2010 - 13:10

Info o poszczególnych ścieżkach da się zapisać (poprzez Tag mapping) np w tagu COMMENT. Natomiast info o albumie wolałbym zapisać do pliku tekstowego, jakoś nie lubię tagów zaczynających się od DISCOGS..... :) Tym niemniej dziękuję.
0

#71 Użytkownik nie jest zalogowany   Manti Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 09

Napisano 08 luty 2010 - 14:31

A nie wiecie, czy da się ustawić wtyczkę tak, żeby albumart nie zapisywała jako plik, ale żeby w tagi wrzucała? Ewentualnie (i tu lekko oftopowo), może podać jakiś sposób, aby pobrane już tą wtyczką okładki w miarę szybkim sposobem wpisać do tagów? (Jakiś zewnętrzny program?)
0

#72 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 08 luty 2010 - 14:56

Cytat

A nie wiecie, czy da się ustawić wtyczkę tak, żeby albumart nie zapisywała jako plik, ale żeby w tagi wrzucała?

Nie da się.

Cytat

Ewentualnie (i tu lekko oftopowo), może podać jakiś sposób, aby pobrane już tą wtyczką okładki w miarę szybkim sposobem wpisać do tagów? (Jakiś zewnętrzny program?)

Użyj mp3tag - potrafi zapisywac do tagów okładki z .jpg jak również pobierać je z różnych serwisów.
0

#73 Użytkownik nie jest zalogowany   emilski Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 26-czerwiec 09

Napisano 12 czerwiec 2010 - 06:40

Czy nie wiecie, czym to może być spowodowane?

Załączony plik  foo.JPG (152,24 KB)
Ilość pobrań: 26

Używam wersji 1.23 wtyczki i foobara 1.0.1
Dodam tylko, że cały czas używałem tej wtyczki i zawsze działała bez zarzutu, a któregoś dnia nagle zrobiło się coś takiego - nie pokazuje okładek płyt, a podczas tagowania pojawia się normalny komunikat, że robi 'fetching albumart file', robi też normalny fetching artist artów, ale po próbie otwarcia tych plików wyświetla się czarny obraz z napisem nieprawidłowy obraz.

Wtyczkę instalowałem od nowa - nic nie dało.

Wtyczkę poustawianą mam w ten sposób:

Załączony plik  diccogs.JPG (136,09 KB)
Ilość pobrań: 25
0

#74 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 12 czerwiec 2010 - 09:06

Z tego co wiem to zmieniło się API serwisu i trzeba czekać na poprawioną wersję wtyczki...
0

#75 Użytkownik nie jest zalogowany   Szyszak Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 16-luty 11

Napisano 17 luty 2011 - 10:01

Witam,
mam problem z foo_discogs. Niby nie pojawia się żaden komunikat, ale foo discogs zwyczajnie nie pobiera w ogole danych. Nie znajduje niczego, a to nie możliwe bo przed przeinstalką systemu wszystko bylo ok. Mam wrażenie, że zwyczajnie nie widzi sieci, ale co z tym zrobic?
0

#76 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 17 luty 2011 - 23:31

Ale w okienku wyszukiwania czy później? U mnie działa, chociaż ostatnio czytałem na HA, że niektórzy mieli problemy...
0

#77 Użytkownik nie jest zalogowany   lukstce Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 27-sierpień 11

Napisano 27 sierpień 2011 - 23:18

Hej, od niedawna zacząłem używać foobara v1.1.7 i mam zainstalowaną wtyczkę foo_discogs 1.30, ale kompletnie nie mam pojęcia jak jej używać, czy nawet skonfigurować, pomożecie ?
0

#78 Użytkownik nie jest zalogowany   marconiunion Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 17-listopad 12

Napisano 17 listopad 2012 - 16:10

Hej. Mam problem, który wynika tylko i wyłącznie z mojej potrzeby katalogowania wszystkiego ;)
Otóż, część plików stagowana dzięki foo_discogs po jakimś czasie traci te tagi ściągnięte z Discogs... I na nowo trzeba "write tags".
Tu chodzi chyba o tagi ID3V1 i ID3V2, bo gdy wraca do stanu pierwotnego, to tagi z dłuższymi nazwami wykonawców, czy tytułami są po prostu ucinane ze względu na zbyt dużą liczbę znaków.
Jeśli macie pomysł, żeby zrobić to raz na zawsze to napiszcie. Dzięki z góry.
Mam Foobara v1.1.13 i foo_discogs 1.30.
0

• (4 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4