foobar2000.pl - polskie forum: foo_discogs - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Problemy i pytania związane z wtyczkami

Zasady działu "Problemy i pytania związane z wtyczkami"

• W tym dziale prowadzimy wyłącznie dyskusje na temat dostępnych już wtyczek.
  • Pamiętaj, aby przed założeniem nowego tematu sprawdzić czy podobne pytanie wcześniej już nie padło! Skorzystaj w tym celu z WYSZUKIWARKI oraz zajrzyj do działu F.A.Q. - Najczęsciej zadawane pytania.
  • Tematy w dziale "Problemy i pytania związane z wtyczkami" muszą wyglądać następująco, inaczej bedą kasowane lub zmieniane:

foo_nazwa_wtyczki

• (np.) foo_burninate
    • (np.) foo_run

Grupa Trzymająca Władzę
  • (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

foo_discogs

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Mexykanin Ikona

• ♫♪♫ foobar fan ♫♪♫
  • Ikona
  • Rejestracja 08-czerwiec 05

Napisano 27 listopad 2006 - 15:21

Nowa wtyczka wyszła. Jeszcze ciepła. Więcej na HA: klik
"Two things are infinite: the universe and human stupidity and I'm not sure about the universe." A.Einstein

Moje stare Foobary: pierwszy||drugi||trzeci||czwarty||piąty||szósty|Last.fm:Click
-2

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   william7 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-styczeń 07

Napisano 18 styczeń 2007 - 11:54

problem jak wyżej albumy otagowane foo_discogs v0.92 są nieczytane przez mp3( utwory są jako nieznany), WMP widzi tylko nektóre tagi... jak to zmienić...
TAG który jest czytany to ID3v 2.3
pliki które są unknown to ID3v 2.4 (+ Lyrics3 v2 - nie jest w każdym pliku)
teraz jak ustawić zeby foobar tagował tylko ID3v 2.3...? nie moge znaleść ustawień tego typu w tej wtyczce...?
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 19 styczeń 2007 - 07:58

Nie używałem tego pluga, ale spróbuj pokombinować z opcjami Preferences -> Advanced -> Tagging -> MP3 -> , włącz opcję ID3v2 Writer Compatibility Mode, zapisz jeszcze raz tagi, sprawdź czy działa... Dodam, że ta opcja jest bardzo niezalecana.
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   william7 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 16-styczeń 07

Napisano 20 styczeń 2007 - 00:50

mam tą opcje zaznaczoną...
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 28 marzec 2007 - 15:04

No i pojawiła się nowa wersja:
v 0.98

-------

- chg: big refactoring of the code

- chg: all dialogs are now non-modal and feching discogs info properly use threads, so no more UI slugishness.

- chg: use standard foobar dialog for task progress display

- chg: redone configuration panel, using tabs and moving album art options previously in release dialog

- add: fetch/update artist art support

- add: new entry in context menu: "display artist art page" (need %discogs_artist_id%)

- add: tag mapppings: added "Original Track number", used to point to the discogs track number, 

to be later able to find those track for updating track specific tags. Enabled by default and recommended to let it enabled

- add: tag mapppings: added "Artist id", "Artist aliases", "Artist groups", "Artist members" and "Artists ANVs". This information is fetched from discogs artist pages, so it takes a bit longer

- add: support of dragging of single items in discogs track list.

- fix: auto matching based on track length was incorrect. Now it's enabled by default and should work 99% of the time

- fix: html parser: fixed crash when cat# contained "," such as release 1350 (thanks Dave Scream)

- fix: when fetching art ignore not found image instead of just aborting (thanks Ydope)

- fix: find release dialog: in some cases old previously searched artist list could appear

- fix: find release dialog: "exact matches" state was not correctly restored to user's setting next time if automatically checked on search when there are no exact matches

- fix: release dialog: "save art" check box was always disabled if "display art" was not checked

- fix: update tags: TOTALTRACKS was not written

Artist art

==========

If you want to retrieve artist art on releases already tagged with foo_discogs, it's easy:

check fetch artist art in the configuration panel and indicate a directory where all artist art

will be downloaded. Artists have a unique numeric identifier associated to them and stored as

tag DISCOGS_ARTIST_ID. It is automatically written when retrieving / fetching artist art, so you

can use this source for foo_uie_albumart:

<path_to_artist_art>[%discogs_artist_id%]_?.jpg

Files are stored as <artist_id>_<numeric suffix>.jpg. This scheme won't be parametrable as it has severe complications 

Artist aliases

========

Fetching artist aliases allow interesting queries such as displaying all music of an artist and its aliases.

By default in foo_uie_quicksearch if you enter an artist name, it will also find all it's aliases

Some useful queries can probably be done with "Artist members" and "Artist groups".

Updating tags for track specific tags

=======================

When updating tags there's the need to map the local track being updated to it's corresponding discog track,

when filling track-specific tags (Artist, title, track number, vinyl track, Artist aliases, Artist Groups, Artist members, Artists ANV, artist id)

To find the discogs track, it works like this:

if %DISCOGS_ORIGINAL_TRACK_NUMBER% exist (only with files tagged from this version) 

use this as the discogs track number

else if %DISCNUMBER% > 1 do nothing as we can't know discogs corresponding track (mainly for CD > 1 of multi-cd releases)

else if %DISCNUMBER% do not exist or is equal to 1, then use the mapping of %TRACKNUMBER% if it exist or it's remapped equivalent 

In theory it's possible to delete and regenerate all tags, provided that %DISCOGS_RELEASE_ID%

exist and the track can be mapped to the discog track with the system above.

Know limitations

================

Dragging items in discogs track list works for single items only. You can select

several items by clicking on them but that works for the "remove" button only.

win32 list programming sux0r...

http://bubbleguuum.f...iscogs_0.98.zip
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona
  • Rejestracja 14-czerwiec 06

Napisano 28 marzec 2007 - 19:12

łoł :shock: zajekombajniście :!:
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Wojtek Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 05-marzec 05

Napisano 07 kwiecień 2007 - 18:18

v 0.99

http://bubbleguuum.f...iscogs_0.99.zip

- add: "find deleted release ids" will scan all selected item and see if %DISCOG_RELEASE_ID% has been 

deleted in discogs.com database. Those items are put in a new playlist.

- chg: when updating tags /art the only possible error now aborting the operation is if the connection

to discogs.com is lost. Other errors (deleted release id, bad url) will just cancel processing

for the current item and proceed to the next. Most of those errors are now logged in the foobar console.

If operation is stopped because of a connexion error, retrieved tag up to this point will be still written.

Also the abort button will stop the operation but still write all tags up to this point.

- chg: now it's possible again to retrieve art when tagging,  without having the release id tag enabled for writing 

-chg: removed moving discogs track by draging the item as it messed quick selection (shift+click) usefull to remove items for multi-cd releases

- chg: clear cached data (releases, artists, ...) when the cache contains 50 releases.

- fix: crash if updating tags for tags write-enabled and DISCOGS_ORIGINAL_TRACK_NUMBER was write-enabled

Note: if artist art is checked or artist releated tag are enabled (anvs list, members, aliases, artist id) it can take bloody forever to retrieve all this info for a compilation and an eternity for a multi-cd compilation. Best is to batch update it later. For multi-cd this will happen only for cd1 though.

0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   adamxx68 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 25-styczeń 06

Napisano 30 czerwiec 2007 - 08:30

:arrow: foo_discogs_1.0

1.0
----

- add: back button on the release dialog, return to find release dialog
- fix: crash when parsing some releases such as 743691 with disc titles in the tracklisting. (thx Hivemind)
- fix: crash when parsing buggy artist pages with empty "Members:" section. Hey Bob Sinclar smile.gif. (thx stampgevaar)

0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   adamxx68 Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 30 czerwiec 2007 - 09:18

Witam.panowie.
Mam taki problem,chodzi o to,że nie mogę ściągać okładek płyt,ani ich pobierać do określonego katalogu ..zastanawiam się ,czy nie trzeba dodać do głownego katalogu foobara jakieś bibliteki (niestety nie znam za dobrze angielskiego)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

..a może źle zamotylkowałem jakąś opcję?

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

...co robię źle?
Mam Foobar2000 v.0.9.4.2
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 30 czerwiec 2007 - 09:59

Pozaznaczaj [x]Fetch i [x]Display preview...

A i edytuj posty.
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   adamxx68 Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 30 czerwiec 2007 - 10:39

..nie chciałem zaśmiecać posta nowej wtyczki z moim problemem :rolleyes:

Tak właśnie zaznaczyłem i wygląda na dobrze :arrow:

Dołączona grafika Dołączona grafika

..tylko co dalej? czy w tym :rolleyes: miejscu nie powinien znajdować się przycisk save album art czy coś podobnego?
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Pingwinho Ikona

• Emperor Penguin
  • Ikona
  • Rejestracja 21-maj 06

Napisano 30 czerwiec 2007 - 10:46

Wydaje mi się, że trzeba kliknąć na okładkę, lub zapisze się ona razem z tagami. Nie wiem, nie używam foo_discogs, polecam za to AlbumArt Downloader.
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   phantom Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 10-sierpień 06

Napisano 01 lipiec 2007 - 17:58

Wyświetl postUżytkownik adamxx68 dnia 30-Jun-07, 11:39 napisał

..tylko co dalej? czy w tym :rolleyes: miejscu nie powinien znajdować się przycisk save album art czy coś podobnego?

W starej wersji wtyczki w miejscu wskazanym strzalka bylo: album art preview i fetch album art, ktore, kiedy byly zaznaczone, odpowiadaly kolejno za wyswietlanie podgladu okladki oraz jej zapis. Jesli decydujesz sie na zapisanie okladki, wowczas powinno pojawic sie male okienko z paskiem progresu zapisywania pliku.
W obecnej wersji wtyczki tj. 1.0, musisz wybrac z menu kontekstowego (PPM): Discogs -> Configuration, a nastepnie 2. zakladka (Album/Artist Art) i zaznaczasz obie opcje, czyli "Fetch" i "Display preview in release dialog". Troche niefortunne rozwiazanie imo, bo wczesniej mozna bylo to zrobic przy tagowaniu konkretnego release'u, a teraz, jesli okladka jest nieudana, chyba nie mozna juz zmienic decyzji w tym momencie.
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 08 lipiec 2007 - 23:57

JAk okładka jest 'nieudana' to loguje się na swoje konto na discogsie i zamieniam :P
Dołączona grafika Tlen.pl: bbartus [at] tlen [dot] pl JID: bartus [at] jabster [dot] pl PaduPadu: MjIyMjI1NA== base64 ICQ: Mzk1MjY3NTY3 base64 Last.fm: BBArtus [Fb]
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   PrzemoT Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 31-sierpień 07

Napisano 02 wrzesień 2007 - 16:11

a ja mam ostatnio taki problem z discogs. chce sobie otagowac album za pomoca pluginu wiec wyszukuje artyste i wybieram album ale po wyborze albumu nacisnieciu ok wyskakuje taki error: "discogs error: release id=tu numer id albumu: html parse error" i tak sie dzieje za kazdym razem. Moze ktos wie jak to naprawic?

sorry za podwojny post juz poprosilem o usuniecie jednego

EDIT:

ok. pomoglo. Tu jest najnowsza wersja plugina: Link

Użytkownik woozie edytował ten post 02 wrzesień 2007 - 19:56
Powód edycji Podwójny post usunięty ;)

0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 02 wrzesień 2007 - 16:37

Zobacz czy nie ma nowszej wersji wtyczki <?>
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   k1ngpin Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-luty 06

Napisano 13 marzec 2008 - 12:54

Od wczoraj występuje u mnie ten sam błąd, który miał PrzemoT, nawet nie wiem dlaczego się pojawił, wcześniej nie było żadnych problemów... Posiadam foo 0.9.5.1, próbowałem zmieniać wersje wtyczek na 1.02, 1.12, 1.01, 1.10, 1.11 bez żadnego rezultatu. Przy starych wersjach foo mam to samo, jak nie html parse error to xml api error... eh
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   RADMAN Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 15-styczeń 06

Napisano 15 lipiec 2008 - 14:59

Wyświetl postUżytkownik k1ngpin dnia czw, 13 mar 2008 - 12:54 napisał

Od wczoraj występuje u mnie ten sam błąd, który miał PrzemoT, nawet nie wiem dlaczego się pojawił, wcześniej nie było żadnych problemów... Posiadam foo 0.9.5.1, próbowałem zmieniać wersje wtyczek na 1.02, 1.12, 1.01, 1.10, 1.11 bez żadnego rezultatu. Przy starych wersjach foo mam to samo, jak nie html parse error to xml api error... eh

Czy jest jakiś sposób żeby wtyczka zapisywała zdjęcie artysty z nazwą pliku pobraną z tagu artist? Domyślnie zapisuje z nazwą pliku taką jaką wrzucony jest na Discogs.
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Amfidiusz Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 25-wrzesień 06

Napisano 20 lipiec 2008 - 00:20

Zainstalowałem właśnie tę wtyczkę. Jednak przy próbie pobrania artu dla artysty/albumu w konsoli pojawia się następujący problem:

"foo_discogs: error: problem creating file 28585_1.jpg [Object not found], skipping..."

Natomiast grafika jest prawidłowo pobierana i zapisywana w katalogu z płytą. Nie wyświetla się natomiast w foobarze. Jaka może być tego przyczyna? :(
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   BArtus Ikona

• foobmeister
  • Ikona

Napisano 20 lipiec 2008 - 02:19

Wersja wersja panowie !! Ja mam 1.13 i hula i trzeszczy ;D
0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   Amfidiusz Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 25-wrzesień 06

Napisano 20 lipiec 2008 - 10:14

1.13 i ani nie hula, ani nie trzeszczy ;)
0

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4