foobar2000.pl - polskie forum: karta dzwiekowa SB - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

karta dzwiekowa SB

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Papcioszek Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 06

Napisano 26 listopad 2006 - 16:14

Mam zamiar kupic kartę dzwiekowa Sound Blaster Audigy 4 ale jest pewnien problem :cry: bo mam glosniki creative inspire 2.1 T3030 i niewiem czy wogule odczuje różnice bo nie widze sensu wydawac 200zl na marne
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 26 listopad 2006 - 20:36

Różnicę między czym a czym?
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Papcioszek Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 06

Napisano 26 listopad 2006 - 21:40

miedzy karta zintegrowana a Sound Blaster Audigy 4 na glosnikach 2.1 T3030
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 26 listopad 2006 - 22:04

Oj odczujesz napewno :D
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 27 listopad 2006 - 19:31

Papcioszek napisał:

Mam zamiar kupic kartę dzwiekowa Sound Blaster Audigy 4

słyszałem opinę znajomego który twierdzi że sie strasznie przejechał na tej karcie a wcześniej miał SB live i był ponoć bardziej zadowolony, ale podkreślam ze to jest tylko subiektywne zdanie pewnej osoby. Testy zaś mówią jednoznacznie że od audigy4 lepszy jest audigy2 tyle ze model ZS.
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 27 listopad 2006 - 22:13

Clark ma racje Audigy 2 ZS jest lepsze od Audigy 4 ale niestety nie ma gdzie tego kupic :( Sam sie przymiezam do tej karty.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   DaRoN Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 28-listopad 06

Napisano 28 listopad 2006 - 00:42

Apach napisał:

Clark ma racje Audigy 2 ZS jest lepsze od Audigy 4 ale niestety nie ma gdzie tego kupic :( Sam sie przymiezam do tej karty.

Polecam czekanie na allegro. Naprawdę nie ma się co pakować w A4 - kiszka niesamowita i dużo niższa jakośc wykonania.
A2 ZS idzie dostać w bardzo niskich pieniążkach i broń boże nie kupować X-Fi!
PC: Audigy 1 + kX :: foobar2k + ASIO :: Genius HF2000X :: Lossless addicted ;]
Home: Technics SA-EX700 :: Technics SH-GE90 :: Technics SL-PS770A :: Modyfikowane Tonsil Altus 140 :: 1,5mm OFC
Mobile: Modyfikowany Sony Ericcson K750i @ W800i :: Technics RP-F290
CA: Kenwood 3041 Red
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 28 listopad 2006 - 00:59

DaRoN napisał:

i broń boże nie kupować X-Fi!

dlaczego?
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   DaRoN Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 28 listopad 2006 - 01:05

Źle się wyraziłem. Owszem X-Fi kartą złą nie jest, ale nie za tę cenę. Kupuje się ją dla bajerów - bo tam jest ich najwięcej. Kłopot w tym, że te wszystkie upiększacze to hmm.. zlekka mijają się z celem. Być może jest to moje własne odczucie(organoleptyczne) ale IMo ZS, albo jakaś karta na USB zamiast X-Fi. Osobiście nigdy jej nie kupię, tak po prostu.
Home: Technics SA-EX700 :: Technics SH-GE90 :: Technics SL-PS770A :: Modyfikowane Tonsil Altus 140 :: 1,5mm OFC
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   clark Ikona

• foo v0.7
  • Ikona
  • Rejestracja 29-maj 06

Napisano 28 listopad 2006 - 01:51

DaRoN napisał:

Źle się wyraziłem. Owszem X-Fi kartą złą nie jest
whoooo całe szczęście;p bo już myślałem że coś jest z nią nie tak :) Masz rację do tanich ona nie należy...:/
Dołączona grafika

"Live 4 Music"
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 28 listopad 2006 - 06:24

Poza tym sa z nia spore problemy. Creative wypuscil jakies zwalone sterowniki. Tylko topowa wersja XFi daje rade. Ale na kosztuje... za duzo.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 05

Napisano 01 grudzień 2006 - 10:47

nie wiem skąd te opinie, ze Audigy4 jest gorsza od dwójki??
a4 to troszke podrasowana wersja a2, podejrzewam, że przęciętny użytkownik posaidająćy średniej klasy sprzęt grający nie odczuje różnicy pomiędrzy tymi kartami. w testach wypadają podobnie z niewielką przewagą w stronę a4 (ponoć niektórzy odczuwają różnice). audigy4 mozna kupic za okolo 180 zet (nową). audigy2 zs mozna znalesc na allegro za okolo 150 zet. niestety zostala wycofana z produkcji, więc ciężko znalesc ten model w sklepach.

@Papcioszek. Na pewno poczujesz różnice przesiadajac się na lepszą kartę. nawet na sblive, ktore kupisz za 30, 40 zet będzie o niebo lepsze od zintegrowanej. pomiędzy audigy 1 (około 90zet) a audigy 2 nie poczujesz dużej różnicy (jeśli chodzi o odsłuch). z czystym sumieniem mozesz tez kupic audigy4 > bardzo dobry stosunek jakość-cena.

ps. cała seria audigy (1,2,4) to praktycznie ten sam układ, modyfikowany z biegiem lat. dopiero x-fi zbudowany jest od podstaw.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 01 grudzień 2006 - 21:50

Widzisz Wujku, a ja naczytalem sie ze A2ZS jest lepsze od A4 ale... nikt nie umial podac KONKRETNYCH przykladow. Oprocz chyba pozlacanych wejsc/wyjssc w A2ZS.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   DaRoN Ikona

• foon00b
  • Ikona

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:28

Apach napisał:

Widzisz Wujku, a ja naczytalem sie ze A2ZS jest lepsze od A4 ale... nikt nie umial podac KONKRETNYCH przykladow. Oprocz chyba pozlacanych wejsc/wyjssc w A2ZS.

Nikt nie powiedział Ci o lepszych przetwornikach zastosowanych w Audigy 2ZS?
Jej cena nie bierze się wbrew pozorom z pozłacanych styków...
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:35

No wlasnie mowie, ze nikt niebardzo umial podac konkretnych roznic na kozysc A2ZS. Ale kazdy byl madry i pisal, ze A2ZS jest lepsze od A4. Tylko tyle wiem ;)
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   ~zychu Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 01-luty 07

Napisano 01 luty 2007 - 10:19

Teraz mam Sound Blaster Creative life, co prawda ma już trochę lat ale dalej mi służy i jestem zadowolony.

Lecz teraz pójdzie na bok bo zakupuję głośniki GigaWorks i aby efekt był całkowicie uzyskany kupuję też jakąś lepszą kartę :)

Jeśli nabierzesz dobrych wtyczek i oprogramowań do kompa to każda karta Ci dobrze zagra, tylko trzeba jej pomóc.
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 luty 2007 - 15:26

~zychu napisał:

Teraz mam Sound Blaster Creative life (...)

ekhm chyba live :]

to teraz ja sie "pochwale":
jakis czas temu po nieszczesnym i tragicznym wypadku bylem zmuszony do nabycia nowej karty dzwiekowej (wczesniej mialem a2 zs). kupilem dosc tanio na allegro Audigy 2 Value.
i gorąco NIEPOLECAM.
karta gra, i to gra calkiem ladnie. ale do audigy 2 zs sie NIE UMYWA. niby roznia je tylko 2 literki ZS, ale mam wrazenie ze to zupelnie inny sprzet. dzwiek jest mniej wyrazny, basow jest duzo mniej, ogolnie wrazenie zblizone do sblive !! i chyba nie chodzi tylko o pozlacane styki. widocznie przetworniki zastosowane w ZS roznia sie sporo od tych z wersji value.

// a a propos dyskusji na temat wyższości audigy 4 nad audigy 2 i na odwrót, to być może rożne opinie wynikają z tego, że niektóy porównywali A4 z A2, a inni A4 z A2 ZS. wnioski nasuwają się same.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 04 luty 2007 - 16:13

Wujku ale gdzie teraz znalezc A2ZS? Sam ostatnio sie tym zainteresowalem i wlasciwie to stracilem nadzieje na ta karte. Jak bym mial kupic cos nowego to wybor padl by zapewne na przereklamowanego SB X-Fi niestety, bo jakos nie ufam uzywanemu sprzetowi na Allegro.
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 luty 2007 - 17:29

A2 ZS z tego co wiem to tylko na allegro (ewentualnei giełda). w sklepach tego nie widać, podobnie jak A4.
ale jesli chodzi o x-fi, to nie masz czego sie obawiac, ta karta nawet w wersji okrojonej na pewno nie bedzie gorsza od audigy 2 zs ani od audigy 4.

za a2zs musisz dac na allegro okolo 200 zet (raczej ponad 200)
a4 widzialem za okolo 180, natomiast x-fi okolo 230.
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona

Napisano 04 luty 2007 - 21:32

Zanim kupie sobie karte dzwiekowa do nowego kompa to minie troche czasu i ceny zapewne pojda troche w dol ;) Poki co SB Live! tak aby filmu chulaly w 5.1 jak nalezy :)
0

Strona 1 z 1