foobar2000.pl - polskie forum: Czy dołożyłbyś się do składki - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (5 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Czy dołożyłbyś się do składki

Ankieta: Czy do?o?y?by? si? do sk?adki na p?atne forum IPB? (0 użytkowników oddało głos)

Głosuj

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 23 listopad 2006 - 19:52

Ostatnio padła propozycja złożenia się na płatne forum Invision Power Board (obecnie forum działa na bezpłatnym silniku phpBB). Pytanie jest następujące: ile osób wyrażałoby ewentualną chęć dołożenia się do takiego interesu :)

Cena "wieczystej" licencji (=możliwość upgradowania do końca świata i jeden dzień dłużej ;)) wynosi obecnie:
[center:9652ee99ca][size=18]$185.00

Jak łatwo wyliczyć, przy 30 zrzucających się osobach (raczej optymistyczny scenariusz ;)), na jedną osobę wychodz ok. 6$ (czyli ok. 18 peelniaków). Oczywiście, ktoś może dać więcej, ktoś inny mniej, albo może się złożyć dużo więcej osób i wtedy będzie jeszcze taniej.

Oprócz odpowiedzi na pytanie w ankiecie, napiszcie w poście jaką maksymalną kwotę (w polskich nowych złotych ;)) bylibyście w stanie dołożyć. I ogólnie, co sądzicie o takim pomyśle :)

UWAGA: Jest to wstępna ankieta, mająca na celu określić czy w ogóle jest sens rozważania takiego pomysłu. Jeśli okaże się, że może się udać przeprowadzić taką akcję, to będzie można pomyśleć nad ewentualnymi przywilejami dla osób, które by się dołożyły.
0

• (5 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Odpowiedzi do tego tematu

#81 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 23 styczeń 2007 - 12:35

Nie zagłębiałem się, ale tutaj jest spis konwerterów. Nie ma tam wymienionego modu by Przemo (jest tylko czyste phpBB v2.x), ale myślę, że dałoby radę, a w razie jakby co, to na tamtejszym forum jest dużo pomocnych ludzi.

O ile oczywiście jesteśmy jeszcze zdecydowani...
0

#82 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 23 styczeń 2007 - 12:50

Mixi, to może teraz jasno powiesz - opłaca się przesiąść na IPB czy nie? Bo niektórzy ludzie się już tu ostro napalają, chcą już dawać do skarbony, ale tej skarbony jeszcze nie ma ;)
0

#83 Użytkownik nie jest zalogowany   Kapitan_Kloss Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 19-listopad 04

Napisano 23 styczeń 2007 - 14:16

Zanim zrobimy zbiórkę pieniędzy dobrze by było sprawdzić (ale na jakimś innym serwerze) jak te konwertery działają i czy wszystko się nie posypie. Chodzi o to, żeby potem uniknąć problemów.
0

#84 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 23 styczeń 2007 - 15:14

IPB jest raczej lepsze od vB. Licencja sie rzeczywiscie zmienila. Mialem o tym pisac.
Te 25$ sie zawsze jakos dozbiera jak bedzie jakas ciekawsza aktualizacja :)
Dołączona grafika Mój foo :D
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#85 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 23 styczeń 2007 - 15:18

Kapitan_Kloss napisał:

Zanim zrobimy zbiórkę pieniędzy dobrze by było sprawdzić (ale na jakimś innym serwerze) jak te konwertery działają i czy wszystko się nie posypie. Chodzi o to, żeby potem uniknąć problemów.

Sprawdzę to lokalnie, ale potrzebowałbym wiedzieć, jakie są nasze wersje mysql, php i samego serwera, no i oczywiście potrzebny jest dump bazy :) Da się tak?
0

#86 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 23 styczeń 2007 - 15:26

Qbi@k napisał:

jak bedzie jakas ciekawsza aktualizacja

No ok, ale w linku do polskiego forum który podał Mixi wyżej, ludzie piszą, że forum nie różni się niczym od phpBB by Przemo, jeśli online jest dużo osób - a to raczej nie jest wiadomość "dla nas" radosna..
0

#87 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 23 styczeń 2007 - 15:48

Tak czytam i zaczynam sie zastanawiac nad vB...
//Poczytalem ale jednak IPB bardziej by mi pasowalo.
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika foobar2000.pl @ last.fm
0

#88 Użytkownik nie jest zalogowany   Mariachi Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 19-wrzesień 06

Napisano 23 styczeń 2007 - 16:31

Mogę dać 20 PLN
0

#89 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 04

Napisano 23 styczeń 2007 - 16:41

co do IPB i licencji na aktualizacje... hmm jako tako kazdy IPB jest dosyc dobrze zabezpieczony, a nowe aktualizacje glownie opieraja sie na nowych funkcjach.

Z tego co wiem to w sieci jest od groma hackow do IPB, ktore dodaja nowe opjce tak jak do phpBB. Tak wiec jesli dodawanie wlasnych modow jest zgodne z licencja to jestem za IPB (w przeciwnym wypadku, i tak jestem za IPB :D)
Kocham Cię Kochanie moje ;)
A kuku @ :D
0

#90 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 23 styczeń 2007 - 16:51

W takim razie, zrobiłem już nowe sub-konto, które będzie sobie grzecznie czekać na napływające pieniąchy ;) Jednakże, zanim ustalimy szczegóły, trzeba faktycznie spróbować zaimportować obecną bazę (do czego potrzebny jest mi dump). Druga sprawa, czy pakujemy się jednak w tego PayPala, by za jego pośrednictwem gromadzić kasę (wszystko wtedy będzie widać "na bieżąco"), czy też bawimy się ze zwykłymi przelewami, z których wyciągi będę sobie gromadził a jak ktoś będzie chciał to mu taki wyciąg pokażę ;) (albo i nie)
A może ktoś ma jakiś lepszy pomysł niż PayPal? Szczerze mówiąc, nie wiem z jakich serwisów się korzysta podczas zbierania kasy (np. niektóre opensourcowe projekty tak zbierają).
0

#91 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 23 styczeń 2007 - 17:01

Mnie się wydaje, że mixi jesteś jako tak zaufaną osobą ;) Nie znam Cię, nie znam Twojego adresu zamieszkania, nigdy Cię nie widziałem.. Ale komu jak komu, Tobie bym przesłał kase :D:D Także wydaje mi się, ze żadne paypale nie są potrzebne ;) Płacimy Ci haracz, a Ty zrobisz z nim to, co uważasz za słuszne [i kupisz sobie nowego iRivera.. :D]
0

#92 Użytkownik nie jest zalogowany   Apach Ikona

• Kapitan
  • Ikona
  • Rejestracja 23-listopad 04

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:24

Ja nie chce sie bawic w PayPal. Kazdy musialby zalozyc konto, czekac na potwierzenie, zrobic transakcje startowa, posiadac karte platnicza, swoje konto w banku, po to tylko aby wplacic 20 zlotych na silnik do forum. Przelewy sa w tym przypadku o wiele wygodniejsza forma wplaty pieniedzy, zawsze mozna przeciez skozystac z konta mamy, brata albo kolegi, W najgorszym przypadku uiscic wplate w banku, na poczcie.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

#93 Użytkownik nie jest zalogowany   vircung Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 17-styczeń 07

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:38

PayPay byłoby o tyle dobre jakby (tak jak to zauważył Apach) każdy miał już w nim w pełni aktywowane konto, a do tego jest potrzebna odpowiednia karta kredytowa (ja konto w PP mam ale bez żadnej dodanej karty kredytowej, więc płacić za jego pomocą nie mogę). Chyba że byłaby możliwość wpłacania pieniędzy już na konto PP mixcherry'ego bo wtedy PP miałoby rację bytu.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#94 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:38

To dawaj mixi numer konta i ewentualny regulamin zbierania kasy ;)
//najlepiej zaloz nowy temat ;) w tym mielismy wlasciwie tylko sprawdzic czy beda chetni.
0

#95 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 23 styczeń 2007 - 19:14

W najbliższych dniach wszystko przygotuję, będzie też stronka, na której można będzie sprawdzać wpłaty :) Chyba rzeczywiście, przelewem będzie najłatwiej.. Ale, doprawdy, nie ma się co śpieszyć, a przecież jeszcze trzeba sprawdzić czy się zaimportuje stara baza... Ludowe przysłowie głosi, że jak sie człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy, a ja się zawsze słucham ludowych przysłów :) Więc raczej nie spodziewajcie się, że już już jutro wysyłamy przelew do IPB ;) Konto też podam w swoim czasie, bo też nie bardzo mi sie widzi umieszczać publicznie wszystkie moje dane osobowe (do których anonimowości jestem bardzo przywiązany)
Zostaje jeszcze tylko problem, a mianowicie: kto będzie chciał niemal w ciemno rzucić pare groszy na konto jakiegośtam mixcherry :razz:
Acha, i w razie jakby co, żeby się urząd skarbowy nie miał do czego przyczepić (choć zdaje się że dopiero od 4000 miałby sie do czego przyczepić, no ale...), to oficjalnie możemy zbierać na piwo dla mnie :D
0

#96 Użytkownik nie jest zalogowany   vircung Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 17-styczeń 07

Napisano 23 styczeń 2007 - 22:03

Na piwo to ja się chętnie zrzucę (kurde jakieś duże to piwo @_@ ) :D a co tam że koło 20 pln :P Co do tego do czego tak się przywiązałeś to możesz przez PW, email'em, sms'em, na gg wysyłać :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#97 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 28 styczeń 2007 - 22:41

mixi byle bys tylko za dlugo z ta akcja nie czekal ;)
Trzeba zbierac kase poki serduszka szczodre :P

update
Jak ida prace mixcherry? ;)
0

#98 Użytkownik nie jest zalogowany   Kapitan_Kloss Ikona

• 30% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 19-listopad 04

Napisano 01 luty 2007 - 23:22

Qbi@k napisał:

mixi byle bys tylko za dlugo z ta akcja nie czekal ;)
Trzeba zbierac kase poki serduszka szczodre :P

update
Jak ida prace mixcherry? ;)

Planujemy żeby akcja przeniesienia forum do IPB odbyła się równocześnie ze zmianą serwera, co nastąpi po wyczerpaniu limitu transferu. Jest to kwestia 3-4 miesięcy. Zainstalowanie IPB na obecnym serwerze mogłoby być problemem z powodu braku wolnego miejsca. Czy specyfikacja IPB określa, ile wolnego miejsca jest potrzebne przy konwertowaniu forum?
0

#99 Użytkownik nie jest zalogowany   Qbi@k Ikona

• S.T.A.L.K.E.R.
  • Ikona
  • Rejestracja 18-luty 06

Napisano 01 luty 2007 - 23:32

Przeniesienie i konwersja swoja droga ;)
Ja sie zastanwaim kiedy RUSZY akcja zbierania tej kasy.
Dlaczego powinna ruszyc jak najszybciej juz pisalem.
0

#100 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejID Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 02-luty 07

Napisano 02 luty 2007 - 14:11

Ponieważ mam zamiar zadomowić się na tym forum na dobre, mogę zadeklarować od siebie kwotę w wysokości 10-30 zł w zależności stanu konta w chwili rozpoczęcia zbiórki.
0

• (5 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5