foobar2000.pl - polskie forum: [Soft] Vista: funkcje multimedialne - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

[Soft] Vista: funkcje multimedialne

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 04

Napisano 29 kwiecień 2006 - 13:48

W naszym serwisie pojawił sie news:

Cytat

Microsoft ujawnił kilka funkcji multimedialnych dedykowanych systemowi operacyjnemu Windows Vista. Większość z nich koncern zapowiadał już dawno, lecz dopiero teraz postanowił je pokazać. Jedna z nowości to możliwość przyznawania priorytetów procesom związanym z odtwarzaniem dźwięku lub obrazu tak, by nie były one zakłócane przez inne procesy. Vista ma obsługiwać dźwięk o 32-bitowej jakości, dzięki czemu wzrośnie jego jakość; system będzie obsługiwał dźwięk, którego stosunek sygnału do szumu wynosi 144 dB. Zdaniem Microsoftu, rozwiązanie to zapewni wyższą jakość dźwięku nawet wtedy, gdy użytkownik będzie wykorzystywać słabszy układ dźwiękowy.
źródło: PC Pro

~zapraszamy do komentowania :)
Kocham Cię Kochanie moje ;)
A kuku @ :D
0

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Wujek_Bogdan Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-lipiec 05

Napisano 29 kwiecień 2006 - 14:11

wydaje mi sie ze tylko w teori bedzie gralo lepiej... co z tego ze 32 bity i różne cuda na kiju skoro wiekszosc muzyki trzmamy w stratnych formatach. ten odstep sygnalu od szumow to tez bajer... malo kto ma zestaw grajacy o takich parametrach.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 07-sierpień 05

Napisano 29 kwiecień 2006 - 17:04

No właśnie. Niech nawet to wszystko tam bedzie, i co z tego? Kto ma sprzet na ktorym uslyszy znaczacą różnicę.,..
Привет!
Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   patchu Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-sierpień 05

Napisano 29 kwiecień 2006 - 19:23

no dobrze, ale bedzie. i lepiej ze jest a skorzysta z tego 1% ludzi niz zeby tego nie bylo a kazdy zrabywal microsofta.
ludzie potrafia sie wszystkiego przyczepic - jest cos - jest zle /// nie ma czegos - tez zle
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 29 kwiecień 2006 - 21:51

Ale zauwaz ze jak tych drobnych bajeroof uzytecznych dla mniejszosci przybedzie to caly system w koncu stanie sie dostepny tylko dla wybranych.
Привет!
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Mithloth Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 26-listopad 04

Napisano 29 kwiecień 2006 - 21:57

taka juz jest polityka MS ;] no ale np winXp tez byl taki na poczatku, ale maszyny poszly duuzo do przodu i spokojnie pociagna XP'ka.. czas biegnie nieublaganie, technia rowniez, wiec to raczej "normalny proces"...

defakto jednak bym byl bardziej za stworzeniem sprawnego, szybkiego, niezawodnego systemu z mozliwoscia konfiguracji wszystkiego (a nie za pomoca bawienia sie i grzebania w rejestrze) majac opcje wylozone na tacy bez dodatkowych programow.

system ktory by byl stabilny, szybki i tani.. wiem wiem... linux ;], ale mi chodzi o windowsa... Wpradzie system nie jest taki zly gdyby go zalatal w 100%, bylby bez awarayjny to czemu nie ;]
Kocham Cię Kochanie moje ;)
A kuku @ :D
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 29 kwiecień 2006 - 22:07

wiesz. IMHO systemu powinny byc robione aby byly "małe" i szybkie, zeby user czul przyjemosc z ich korzystania i nie mial probelmu z hardware'em. jakby winda dzialala jak np KateOS z xfce 4.2 [45MB ramu zajtete] to ja bym chetnie na niej siedzial, a tak szukam alternatywnych systemow, ktore niejednokretnie sa o niebo lepsze od produktu M$ i maja lepsze wsparcie techniczne.
Привет!
Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   hibi Ikona

• foon00b
  • Rejestracja 23-kwiecień 06

Napisano 30 kwiecień 2006 - 11:54

Wujek_Bogdan napisał:

...malo kto ma zestaw grajacy o takich parametrach.

Nikt nie ma bo nie uzyskano takich parametrów
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   WILU Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 24-styczeń 05

Napisano 30 kwiecień 2006 - 23:56

a ja sobie czytam ostatniego chipa a tam artykul o MS Vista wlasnie i o kartach firmy creative.
ogolnie mowiac problem jest dosc powazny: brak zaawansowanych efektow dzwiekowych (EAX) w grach. problem jest tak powazny ze inzynierowie creativa nie wiedza jak z nim sobie poradzic i konsultuja sie w tej sprawie z MS. zeby nie bylo, nie jest winne calej sytuacji creative, a ms. projektujac viste zmienil on conieco w pracy sterownikow, ktore teraz nie moga pracowac w trybie jadra (podnosi to stabilnosc systemu kosztem funkcjonalnosci). tak jak autor artykulu podsumowal, ms podklada sobie sama klody pod nogi, bo jaki zapalony gracz kupi najnowszy komputer z ms vista i zaawansowana karta muzyczna, skoro nie bedzie mial efektow typu EAX a jakosc odtwarzanego dzwieku bedzie porownywalna z tanimi zintegrowanymi kodekami. mam nadzieje ze ludzie w ms cos wymysla z tym problemem, bo inaczej gracze komputerowi zostana przy "starym ale jarym" windowsie xp...
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   BuBos18 Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 11-kwiecień 05

Napisano 02 maj 2006 - 14:44

Ja bym raczej poczekał aż vista wyjdzie, bo teraz to nie ma sensu komentowanie :]
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   mixcherry Ikona

• 50% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 20-listopad 04

Napisano 04 maj 2006 - 00:15

Komentarz jest jeden: marketingowcy dostali podwyżkę :)
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   woozie Ikona

• 40% ekstraktu z foo
  • Ikona

Napisano 04 maj 2006 - 08:56

Jak widać nawet nie musieli wiele wydawać kasy na to. Wystarczy,że ktoś puscił to w eter 8) Ludzi załatwili reszte..
Привет!
Dołączona grafika
0

#13 Guest_DeX_*

Napisano 14 czerwiec 2006 - 18:07

Ja narazie o Vistcie się nie wypowiem, poczekam aż wyjdzie, to wtedy się zobaczy :razz: A jeżeli chcecie coś się więcej na temat tego Wina dowiedzieć, to obejrzyjcie prezentację wersji beta1 (już gdzieś na forum podawałem ten link, ale co zaszkodzi drugi raz :mrgreen: ). Pozdrawiam :!:
0

Strona 1 z 1