foobar2000.pl - polskie forum: Equalizer - ustawienia - foobar2000.pl - polskie forum

Skocz do zawartości

• (5 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Equalizer - ustawienia

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   DigitalArek Ikona

• 20% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 15-marzec 06

Napisano 28 marzec 2006 - 11:06

[center:b501d66316][b]Techno

Dołączona grafika [/center:b501d66316]

Zapodaję Wam gotowe ustawienie pod muzykę "techniczną" - jakosć basiku naprawdę zadowalająca, jeżeli lubisz klubowe rytmy, to ustawienie jest dla Ciebie :)
Dodam, że regulował mi to kolega co jest DJ w Poznańskim klubie i stwierdził, że takie ustawieniena zwykłe głosniczki kmputerowe jest najbardziej optymalne - nie niszczy dźwięku i fajowy basik wydobywa :D

Enjoy!
1

• (5 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Odpowiedzi do tego tematu

#41 Użytkownik nie jest zalogowany   k1ngpin Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 09-luty 06

Napisano 05 luty 2008 - 08:21

Od dawna używam tych, w zasadzie większość opierających się na literze v pasują mi mniej lub bardziej ;) Nie lubie jakiś chaotycznych skoków w eq.

Dołączona grafika

Załączone pliki

0

#42 Użytkownik nie jest zalogowany   KUSM1ER Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 02-luty 08

Napisano 08 luty 2008 - 00:54

wrzucę pakiecik ustawien do foo, moze komuś niektóre ustawienia się spodobają

a to moje ustawienie

http://www.fotosik.p...c874ee8558.html

Załączone pliki

0

#43 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona
  • Rejestracja 30-październik 07

Napisano 17 luty 2008 - 11:28

A ja na zmianę używam tych trzech na zmianę. Różnią się właściwie tylko podbiciem basów.

Załączone pliki

Dołączona grafika
1

#44 Użytkownik nie jest zalogowany   blade100 Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 06-kwiecień 08

Napisano 06 kwiecień 2008 - 09:53

witam..a ja mam pytanie: mam wzmacniacz "Gran" i mam niestety tylko 5 stopniowy EQ: 100HZ, 1kHZ, 2,5kHZ, 4kHZ i 10kHZ (skala +/- 10dB) jak ustawić w nim najlepsze rozwiazanie dla Rock, Metal
0

#45 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona

Napisano 06 kwiecień 2008 - 10:23

Pokombinuj, pobaw się suwakami, aż jakieś ustawienie Cię zadowoli. Zdaj się na swój słuch i gust. Myślę, że nie ma żadnej uniwersalnej recepty na jakieś jedno idealne ustawienie. Jedyne, co mogę polecić do sprawdzenia na początek, to ustawienie w lekkie U, czyli coś takiego, co zapodałem w poście wyżej jako presety do foo.

Wygląda to mniej więcej tak:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
0

#46 Użytkownik nie jest zalogowany   Konrado Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 23-czerwiec 07

Napisano 02 maj 2008 - 08:42

A ja słucham na wyzerowanym Eq, lubie naturalny dzwięk :)
//BArtus2000... i to jest mądry chłopak ;)

0

#47 Użytkownik nie jest zalogowany   Raiden Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 29-grudzień 06

Napisano 05 maj 2008 - 20:44

Wyświetl postUżytkownik s0ber dnia nie, 06 kwi 2008 - 12:19 napisał

Zdaj się na swój słuch i gust. Myślę, że nie ma żadnej uniwersalnej recepty na jakieś jedno idealne ustawienie. Jedyne, co mogę polecić do sprawdzenia na początek, to ustawienie w lekkie U, czyli coś takiego, co zapodałem w poście wyżej jako presety do foo.

Dokładnie tak, nie ma innej możliwości :) Dla przykładu: Twój EQ u mnie pohula spokojnie, jedynie lewe suwaki też muszę zakręcić w dół. Tylko dlatego, że niedawno nabyłem słuchawki Creative Fatal1ty Gaming. Na wczesniej używanych Creative HS-600 mógłbym Twój EQ spokojnie zostawić.
Zależy od rodzaju muzy i rodzaju słuchawek (IMO) :) I dlatego wcześniejsze zapisane ok. 80 ustawień EQ w F2000 - mogę sobie wsadzić teraz; muszę ustawiać od nowa :D
Konrado - kiedyś używałem NAWET 4 equalizerów naraz (w przypływie weny :D) Teraz używam tylko jednego - w Foobar2000; ale chyba chciałbym tak, jak Ty :)
0

#48 Użytkownik nie jest zalogowany   Loramal Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 23-maj 08

Napisano 26 maj 2008 - 19:12

nie wiem jak wy ale ja zawsze w rocku badz metalu cenilem basy i perkusje... nie luboem przestrzennego wokalu, z perkusja tez nie lubilem przesadzac ale rownujac to z basami ciekawy efekt wyszel ;]
Dołączona grafika
link do pliku .feq
http://www2.zippysha...22368/file.html
0

#49 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona

Napisano 26 maj 2008 - 19:35

Ale my są w Polszy, eto my wolim kak wy gawarit po polskij, da?
Dołączona grafika
0

#50 Użytkownik nie jest zalogowany   InsanityPrawnBoy Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 24-czerwiec 08

Napisano 24 czerwiec 2008 - 15:30

dobra, a gdzie mam pliczek .feq wrzucic?
0

#51 Użytkownik nie jest zalogowany   Konrado Ikona

• 10% ekstraktu z foo
  • Ikona
  • Rejestracja 23-czerwiec 07

Napisano 24 czerwiec 2008 - 22:33

Gdzie kolwiek byle bys go potem odnalazl i wgral do foo z okna equalizera :D
0

#52 Użytkownik nie jest zalogowany   DiscordiuS Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 20-lipiec 08

Napisano 20 lipiec 2008 - 13:13

a czy nie można by było w jakiś sposób importować ustawienia preset z winamp'a niektóre ?? mi odpowiada i to bardzo preset Full Bass & Treble jest idealy do muzyki której słucham i żaden inny mi nie pasuje :( a taki fajny ten foobar :(
0

#53 Użytkownik nie jest zalogowany   Kajoo Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 22-sierpień 08

Napisano 23 sierpień 2008 - 20:15

Wyświetl postUżytkownik Stig dnia pią, 15 gru 2006 - 00:12 napisał

Witam! ;]

Ja używam takich ustawień jak na screenie, a słucham muzyki klubowej głównie Trance i House, to są ustawienia na duże podłogowe głośniki. Ustawienia DigitalArka są może dobre na creativy bo te głośniki najlepiej odbierają basy w granicach 77 i 110 Hz a niższych częstotliwości to praktycznie na nich nie słychać. Na moich głośnikach to brzmi beznadziejnie bo dudni za mocno i nie przyjemnie a moje ustawienia dają basy niskie przyjemne a zarazem duże :mrgreen: takie jak lubię :] Także myślę że do dużych podłogówek takie ustawienia są najlepsze.

Dołączona grafika
Download EQ

Stig mógłbyś zrobić małego re-upa bo link wygasł :) Z góry wielkie dzięki.
0

#54 Użytkownik nie jest zalogowany   mariush Ikona

• vel. biju
  • Ikona
  • Rejestracja 19-luty 06

Napisano 23 sierpień 2008 - 21:39

Ale z obrazka można przecież odczytać jak ma wyglądać to ustawienie.. Lenistwo :P
0

#55 Użytkownik nie jest zalogowany   kseroboy Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 07-grudzień 08

Napisano 07 grudzień 2008 - 19:10

Witam!

Otóż używam słuchawek Creative Aurvana Live! na sprzęcie Dell 1526. Czy mógłby ktoś skomponować mi idealne ustawienia EQ do muzyki pop/hip-hop?

Niestety, ale większość jest tutaj przygotowana pod głośniki, a nie pod słuchawki i to nie bardzo pasuje.
0

#56 Użytkownik nie jest zalogowany   s0ber Ikona

• Stoner
  • Ikona

Napisano 07 grudzień 2008 - 23:21

Trza samemu wyszukać sobie ustawienie, już o tym pisałem.
Dołączona grafika
0

#57 Użytkownik nie jest zalogowany   dYoda Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 17-grudzień 08

Napisano 17 grudzień 2008 - 23:58

W ogóle korygowanie dźwięku (jeżeli w ogóle jest zasadne) nie jest możliwe bez odsłuchu na danym sprzęcie i w danym pomieszczeniu. Akustyka pomieszczenia powoduje że może być konieczne obcięcie lub dodanie jakichś częstotliwości, ewentualnie wzmacniacz albo głośniki/kolumny będą miały na tyle nierówną charakterystykę że będzie trzeba ją skorygować. Dla własnych upodobań lepiej nie zmieniać charakterystyki o więcej niż 10dB. To i tak jest bardzo dużo a większa ingerencja spowoduje gubienie się, zlewanie niektórych dźwięków. Podbijanie skrajnych częstotliwości to wydaje mi się jest nawyk spowodowany bardzo skompresowanymi plikami albo po prostu Winamp-em;) (który ma w wręcz niezrozumiały sposób przytłumione niskie a wysokie są niewyraźne, brakuje im klarowności). Przy nieskompresowanych plikach wg mnie podbijanie skrajnych częst. jest niepotrzebne a tylko pogorszy jakość... Ale to oczywiście (jak wszystko związane z dźwiękiem) moja subiektywna ocena;)
0

#58 Użytkownik nie jest zalogowany   highlander Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 30-grudzień 06

Napisano 23 grudzień 2008 - 16:37

na leniwe sluchawki (takie co to maja tendecje do pozostawania na basie, mala dynamika)

Dołączona grafika
0

#59 Użytkownik nie jest zalogowany   czuks Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 09-luty 07

Napisano 01 czerwiec 2009 - 09:30

Hmmmm po1 i najważniejsze: skoro tak sie wszyscy podniecają ustawieniami equalizera i mówią jak to on poprawia dźwięk, to może ktoś mi powie czemu w zestawach Audio z wyższej półki jest jedynie regulator barwy dźwięku, a profesjonalne zestawy high-end nie są w takowe regulatory wyposażone W OGÓLE. Otóż już wyjaśniam. Przesunięcie choćby jednego suwaka nawet o 1 decybel w którąkolwiek stronę powoduje zachwianie charakterystyki całego pasma. Jak na razie tylko jeden darmowy odtwarzacz muzyki z którym miałem stycznośc o tym informował, był to amarok a nie foobar, gdzie była pokazana rzeczywista charakterystyka przeoszenia. Equalizer został wynaleziony do mixowania instrumentów do jednej ścieżki na płycie, są to do tej pory analogowe korektory tercjowe, mają znacznie więcej suwaków i pozwalają PROFESJONALISTOM na ustawienie ich tak by utwór brzmiał dobrze. Widziałem tam screeny ustawień gdzie suwaki były porozrzucane na całym paśmie... wy twierdzicie że brzmiało to super, ja stwierdzam że PRAWDOPODBNIE <ponieważ nie byłem tam i nie słuchałem> to już nie był ten sam utwór a ilość zniekrztałceń zamazywała 50% tonów które miksujący ten utwór W STUDIU człowiek chciał oddać. Widziałem też zdanie że ktoś ma inny sprzęt i zero zniekrztałceń, to wynika z tego że sprzęt audio dążąc do doskonałości ma odgrywać jaknajwierniej ścieżkę dźwiękową. Im ten zestaw lepszy tym więcej tych zniekrztałceń słychać ze względu na dokładniejszy, bardziej dynamiczny dźwięk, często także więkrze pasmo przenoszenia.
Podsumowując: eq używa sie w sytuacjach podbramkowych, kiedy wydaje sie to konieczne, jeżeli sie na tym nie zna najlepiej tego ustrojstwa w ogóle nie dotykać :P radze sie po prostu zaopatrzyć w nieco lepszy sprzęt niż zestawy komputerowe <wybaczcie ale tak na prawde żaden nie zagra muzyki tak dobrze jak sprzęt wyłącznie do tego stworzony> a tak na prawde można kupić coś o wiele lepszego w dużo niższej cenie niż zestawy komputerowe....
0

#60 Użytkownik nie jest zalogowany   SlaY3R Ikona

• foon00b
  • Ikona
  • Rejestracja 28-lipiec 09

Napisano 29 lipiec 2009 - 00:39

Pozwolilem sobie sciągnąć ustawienia od S0bera "soft U" korzystam z glosnikow 2.1 Logitech z 2300 i po zaladowaniu owych ustawien dzwiek stał sie przyjemniejszy... Ale Mam pytanko, gdyż jestem zielony w temacie... Którymi suwakami sie pobawić żeby sub zaczał grać a nie buczeć i wydobywac z siebie dziwne dzwieki ? Domyślam sie, ze mam "nie odpowiednią " akustyka w pokoju... jedną sciane mam zupelnie goła i wlasnie w kierunku tej sciany jest skierowany sub.. Moze cos sie da zaradzic za pomoca suwaków ? Z góry dzięki.
0

• (5 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5